Eğitim Güvence Sigortası

Eğitim Güvence Sigortası ile çocuğunuzun eğitimi yarım kalmasın!

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız; onların iyi bir eğitim alabilmesi için hiçbir gayret ve özveriden kaçınmıyoruz. Peki, beklenmedik durumlarda çocuğunuzun eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını planladınız mı? Eğitim Güvence Sigortası ile velinin kaza sonucu yaşam kaybı veya tam ve daimi sakatlık durumunda çocuğun okula devam etmesini sağlıyoruz. Üstelik çocuğunuzun yaşını, öngörülen eğitim süresini ve yıllık eğitim giderlerini dikkate alarak, tüm eğitim masraflarını teminat altına alabilirsiniz.

Sadece 1 defa ödeme yaparak çocuğunuzun geleceğini 1 yıldan 20 yıla istediğiniz vadelerde güvence altına alabilirsiniz.

Örnek

Öğrencimiz yeni okula başlayacak ve yıllık eğitim giderleri de 10.000 TL olsun. Siz yıllık teminatı 10.000 TL olan 15 yıl geçerli olacak bir poliçe satın aldıysanız; riskin ilk yıl gerçekleşmesi durumunda, sadece 1 defa ödediğiniz 834 TL’ye karşın toplamda 317.724 TL’lik* ödeme kalan yıllara bölünerek yapılacaktır.

Öğrencimizin eğitimini tamamlanmasına 5 yıl kaldığını ve yıllık 20.000 TL’lik teminat içeren bir poliçe sahibi olduğunuzu varsayalım. Riskin üçüncü yıl gerçekleşmesi durumunda poliçe için ödediğiniz 534 TL’ye karşın toplamda 55.902 TL’lik* ödeme kalan yıllara bölünerek yapılacaktır.

*Yıllık enflasyonun olduğu varsayılmıştır.

Kimler yararlanabilir?

18 ile 65 yaş arasındaysınız, Eğitim Güvence Sigortası’ndan faydalanabilirsiniz.

Poliçenin süresi ne kadar?

Öğrencinin öğrenim süresine göre 1 yıldan 20 yıla istediğiniz vadelerde belirleyebilirsiniz.

Prim ve limit neye göre belirleniyor?

Çocuğunuzun eğitimini tamamlaması için kalan yıla göre yıllık ödenmesini istediğiniz limit doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Eğitim Güvence Sigortasında her yıl prim ödenecek midir?

Poliçe başlangıcında sadece bir kez ödenecek olup, takip eden yıllar için herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Poliçeyi kaç taksitle ödeyebilirim?

Poliçe için prim peşin ya da kredi kartıyla 9 taksitle ödenebilmektedir.

Riskin gerçekleşmesi durumunda ne kadar ödeme yapılır?

Riskin gerçekleştiği tarihten itibaren çocuğun geriye kalan öğrenim süresi ve seçilmiş olan teminat süresi göz önüne alınarak her yıl, seçilen limitler çerçevesinde ödeme yapılır.

Herhangi bir kaza durumunda ödeme kime yapılacak?

Ödeme lehdar olarak gösterilen öğrenciye, eğer öğrenci reşit değil ise, kanuni velayet sahibine, onun bulunmaması halinde vesayet sahibine yapılır.